kõik kategooriad

Sa oled siin: Avaleht>Uudised

Meedia

Erinevus rull- ja pultrudeeritud süsinikkiust toru vahel

Vaadatud:996 Autor: Linda Avaldamise aeg: 2022-07-19 Päritolu:

         Rullitud prepreg süsinikkiust toru ja pultrudeeritud süsinikkiust toru on süsinikkiust toru kaks levinumat protsessivormi ning kahel süsinikkiust torul on teatud erinevused valmistoote jõudluses ja praktilises rakenduses.

卷绕碳纤维管与拉挤碳纤维管的差异4

Rullitud prepreg süsinikkiust toru:

        Rullitud süsinikkiust toru valmistatakse toimse süsinikkiust prepreg- või ühesuunalise prepreg-kihi kihiga metallsüdamikule kerimise ja seejärel kõrgel temperatuuril kõvendamise teel. Selles protsessis teostatakse toru kvaliteedikontrolli peamiselt kahes aspektis: üks on tagada, et metallsünni suurus peab olema täpne ja sobiv, kuna süsinikkiust prepreg on keritud torni välisküljele, ja südamiku enda välisläbimõõt peab olema sama, mis tornil. Valmistatud süsinikkiust toru siseläbimõõt on sobitatud; teine ​​​​on hoolikalt kavandada süsinikkiust komposiitprepregi paigutusskeem. Süsinikkiust toru välisläbimõõdu määrab südamikule keritud süsinikkiust prepregi kihtide arv ja paksus. Süsinikkiust prepreg kiud on orienteeritud 0° teljele (toru pikkus alla) ja 90° teljele (ümber toru ümbermõõdu), need paigutused lisavad torule nn rõngatugevust, muutes selle vähem vastuvõtlik muljumis- või lõhkemisjõududele Ühesuunalise prepreg mõju 0° teljele võib peamiselt parandada toru pikisuunalist jäikust.

          Kuna paigutusskeemil on otsene mõju toru spetsiifilistele omadustele, on vaja kohandada valmis süsinikkiust toru jõudlust, muutes süsinikkiust prepregi lamineerimist või muutes ühesuunalise süsinikkiust prepregi suunda, et see vastaks paremini rakendusnõuetele. Näiteks peab veovõlli jaoks kasutatav torustik taluma väändejõude, nii et süsinikkiust ühesuunalise lindi saab asetada teljevälise joondusega, et neid väändejõude paremini käsitleda ±45° ulatuses.

          Keeratud prepregist valmistatud süsinikkiust torud sobivad ideaalselt seadmete toetamiseks, mis nõuavad suurt paindejäikust ja kergeid rakendusi, nagu automatiseeritud mehaanilised rullid, robotkäed, seadmete teleskooppostid ja droonikomponendid. Lisaks saab neid torusid valmistada vastavalt nende vajadustele nii kõrge mooduliga kui ka ülikõrge mooduliga süsinikkiudmaterjalidest ning vooderduseks saab valida ka mõningaid spetsiaalseid väliskangaid.

卷绕碳纤维管与拉挤碳纤维管的差异2

Pultrudeeritud süsinikkiust toru:

          Pultrusioon on süsinikkiu kimpude immutamine vaiguga ja nende läbiviimine eelnevalt kindlaksmääratud sisemise õõnsuse profiiliga vormist. Kesktelje ja vormi vaheline ruum määrab süsinikkiust toru seina paksuse ja teeb selle seejärel kiiresti mikrolaineahjus kuumutades. See on kõvenemise ja vormimise saavutamiseks geelistumise olekusse sisenemise protsess.

         Kuna see tehnoloogia võimaldab realiseerida automaatset pidevat vormimist, kõrget töötlemise efektiivsust ja madalaid tööjõukulusid, kuid võib saada kvaliteetseid, äärmiselt madala sisemise poorsusega ja täpsete mõõtmetega tooteid, on pultrudeeritud süsinikkiust toru praegune meetod pidevate süsinikkiust komposiitprofiilide valmistamiseks. Võrrelge kulutõhusaid meetodeid. See tehnoloogia sobib eriti hästi teatud ristlõike kujuga detailide moodustamiseks, mis nõuavad väga sirget pikkust pikkuse suunas.

         Teoreetiliselt võib pultrudeeritud süsinikkiust torude tootmisprotsess toota peaaegu igasuguse pikkusega torusid ja sageli on peamiseks piiranguks valmis toru transportimine. Kuid tegelikult on ka pultrudeeritud süsinikkiust torude kasutamine väga piiratud. See pideva tõmbamise teel vormimisprotsess piirdub teatud spetsiifiliste profiiltoodete, näiteks ümmarguste, ruudukujuliste, I-kujuliste toodete valmistamisega. Torud jne. Pultrusiooni korral ulatub suurem osa süsinikkiust piki toru suunda, mis võib tekitada suure jäikuse, kuid selle protsessi käigus toodetud süsinikkiust toru on kehva rõnga tugevuse või põiksuunalise tugevusega võrreldes keritud süsinikkiuga. Toru üldine jõudlus on üsna erinev.


Kuumad kategooriad

Jäta sõnum
Online-vestlus

Tere, jätke oma nimi ja e-posti aadress enne võrgus vestlemist siia, et me ei jätaks teie sõnumit vahele ja võtaks teiega sujuvalt ühendust.