kõik kategooriad

Sa oled siin: Avaleht>Uudised

Meedia

Miks on süsinikkiud nii kallis, superautode ja võidusõidumaailma lemmikmaterjal?

Vaadatud:360 Autor: Linda Avaldamise aeg: 2022-04-15 Päritolu:

        Kui oled sportautode uudiseid jälginud, peaksid olema tuttavad sõnaga süsinikkiud, sest supersportautodele ja võidusõiduspordialadele meeldib kere materjalina kasutada süsinikkiudu. See on peaaegu superspordi lemmik. Niikaua kui see on sellega seotud, peab see olema See on väga kõrgetasemeline mudel. Teistes valdkondades kasutatakse ka süsinikkiudu, seega kas tead, mis materjal on süsinikkiud ja miks see nii populaarne on?

1

         Superautode tootmismaterjalide "kallil" süsinikkiul on palju eeliseid, kuid sellel on ainult üks puudus, mis muudab selle populariseerimise keeruliseks

Kõigi arvates tundub süsinikkiud suhteliselt moodne materjal. Tegelikult on see olnud juba pikka aega. Seda on autodes kasutatud juba 1950. aastatel ja esmakordselt kasutati seda Chevrolet' mudelis. Selle materjali süsinikusisaldus on väga kõrge, mis võib ulatuda üle 95%, ja see on kiuline, seetõttu nimetatakse seda süsinikkiuks.

3.webp

Eelis:

         Süsinikkiudu eelistavad sportautod selle arvukate eeliste tõttu. Näiteks on see väga kerge ja võrreldes sama metallmaterjaliga on selle kaal palju väiksem. Lisaks saavutavad superautod ja võidusõiduautod ülimat jõudlust. Kvaliteedi alandamiseks võib öelda, et kõik on tehtud. Seetõttu on tugevuse tagamise põhjal omamassi vähendamine muutunud inseneride jaoks probleemiks, mida uurida. Näiteks esimestel päevadel kasutati teraskonstruktsioone ja seejärel leiutati alumiiniumi-titaani sulamid ning seejärel töötati välja süsinikkiud. Kaal võib ulatuda umbes kolmandikuni eelmistest ning pideva kaalulangetusega on auto jõudlus oluliselt paranenud.

          Kuigi süsinikkiud kõlab rabedalt, on selle tugevus tegelikult väga kõrge. Võrreldes sama kvaliteediga materjalidega on selle tugevus mitu korda suurem, nii et kerge kaalu tagamise alusel saab see pärast kokkupõrget ka maksimaalselt kaitsta salongis viibijate turvalisust. Eriti sportautode puhul on selle materjali kasutamine veelgi väärtuslikum. Veelgi enam, süsinikkiud ei ole metall, see ei ole peaaegu korrodeerunud ja see ei muutu paljude aastate jooksul, seega on see palju parem kui metallmaterjalid, samuti on see vastupidav kõrgele ja madalale temperatuurile ning sellel on väga pikk kasutusiga. eluiga, mis võib parandada auto äärmuslikku jõudlust, seda saab kasutada ka ekstreemsetes tingimustes.

4.webp

ebapiisav:

          Kuigi süsinikkiul on nii palju eeliseid, pole see täiuslik ja sellel on ka suuri puudusi. Näiteks süsinikkiud on väga halva plastilisusega materjal. Sellel puudub elastsus ja elastsus. Erinevalt metallist saab seda pärast kokkupõrget parandada. Süsinikkiud põrkas kokku ja praod tuli tervikuna välja vahetada. Seetõttu on hoolduskulud pärast superauto kokkupõrget väga suured. Kuna kahjustus on väike, tuleb kogu kest välja vahetada.

         See seletab, miks süsinikkiudu tavalistes autodes ei kasutata, kuna see on nii hea. Peamine põhjus on selles, et süsinikkiudu on raske toota ja kallis ning tavalised autod ei sobi üldse. Küll aga saame pärast süsinikkiudtehnoloogia täiendamist tulevikus ehk ka meie, tavainimesed, seda kasutada.

Kuumad kategooriad

Jäta sõnum
Online-vestlus

Tere, jätke oma nimi ja e-posti aadress enne võrgus vestlemist siia, et me ei jätaks teie sõnumit vahele ja võtaks teiega sujuvalt ühendust.